Inca iap-700nr firmware güncellemesi

elime bir Inca iap-700nr geçti. üzerinde wan portu olduğundan, bir arkadaşımın ofisine lan ile wifi bağlantısını izole etmek için oldukça kullanışlı bir cihaz olduğunu düşündüm ve taktım.

dakika bir gol bir gibi cihazda wifi isminin “inca” ile başlaması zorlamasını gördüm. internette gördüğüm config dosyasının indirilip wifi isminin “inca” sız şekilde yapılmasının yolunu buldum ama sorunlar bununla bitmedi. cihaz zaman zaman wan – lan arasındaki trafiği düşürüyordu. firmware güncellemesi aradığımdada karşıma bir güncelleme çıkmadı. inca firmasının destek konusunda tam bir facia olduğunu bildiğimden pekte şaşırmadım doğrusu.

bende cihazın orjinal (en azından üzerinde çalışan firma) üreticisini bulmaya çalıştım. inca tarafından sağlanan  firmware üzerindeki yaptığım araştırmalarda orjinal üreticinin netis. birkaç denemeden sonrada cihazın ise Netis WF2419D olduğunu öğrendim.  indirme sayfasından firmware güncellemesini indirip kurduğumda ise cihaz kabul etti.

netis tarafından sağlanan firmware de wifi adı zorlaması yok, bir düşme ile de karşılaşmadım. bir taşta iki kuş vurmuş gibi oldum.

ayrıca bir parça aliminyum ile resimde görüldüğü gibi bir soğutucu yapıp, hızlı yapıştırıcı ile işlemcinin üzerine yapıştırırsanız cihazın ömrünü ve performansını arttırmış olursunuz. zaten kullanılan realtek işlemci yüksek ama yinede soğutucunun hiçbiryere değmediğinden emin olun.

“Inca iap-700nr firmware güncellemesi” için 2 yanıt

Bir cevap yazın